Karel: Už tak dva roky pokukuji po halovce s protiběžkama. Pohony od Lantsova, Glavaka apod. doma neprošly rozpočtem pro příliš vysokou cenu??? Když mi David Bilíček nabídnul, že koupíme výřezy na halovku SUPERTRINO od Honzy Špatného a na trhu se objevily protiběžky od fy Hendrych (kvalita už za velmi přijatelnou cenu), neváhal jsem ani minutu.

Model je z depronu, potažený mylarem a vyztužený uhlíkem (pásnice 1,8×0,13, tyče o průměru 1, 0,8 a 0,6). Stavbu popisovat nebudu, protože je vidět z fotek. Nutno dodat, že výřezy jsou naprosto dokonalé a po vyloupnutí dílů vše pasuje.

Motor od pana Hendrycha byl původně osazen 13“ vrtulemi fy PT Model, které byly příliš těžké (12 g). Proto jsme si s Davidem objednali 15“ vrtule od Dimytryho z Ruska (4 g)??? Celková hmotnost modelu je 60 g. Určitě by se dalo jít s váhou ještě dolů, ale nechtělo se mi už dále investovat (lehčí mylar a uhlíkové trubky od Donatase, menší přijímač apod.).

Osazení modelu:

  1. Serva Spektrum A2010 – 2 ks (SOP a VOP)
  2. Servo Hitec HS-35HD – 1 ks (křidélka)
  3. Regulátor YEP7
  4. Přijímač Futaba R6004FF
  5. Vrtule 15“ od Dimytryho
  6. Motor od fy Hendrych (mimo jiné pan Hendrych je velice ochotný a vstřícný pán)
  7. Akku Gens 1S/120mAh

Musím konstatovat, že i když už nelétám soutěžně, tak jsem si udělal radost a polétání s takovým modelem je zážitek, který bych přál všem alespoň jednou za život zažít. Na závěr bych rád poděkoval manželce (na celém světě nejmilejší) za trpělivost a podporu (nejenom finanční), protože jsem byl 2 měsíce zavřený v dílně, kde jsem lepil, potahoval, pájel a zase lepil…

S pozdravem Karel

 Karel

 

Kategorie: Aktuality