Kam chodíme létat :                                   

Letiště v Příboře

Po kliknutí na obrázek se fotka zvětší

 

Naše letiště v Příboře                                              Pozice Letiště                                                    Délka letiště a označení drah

Dráha 06/24. Délka dráhy 350m.

Pro všechny:
Je zakázáno ( logicky) stát na příjezdové cestě v ose a 5m mimo osu vzletové a přistávací dráhy. Pokud tam někoho takto uvidíte, upozorněte jej prosím na to, jde především o bezpečí nás všech. Doporučujeme neparkovat autem hned první dva metry od vzletové plochy, zejména při větším bočním větru, z důvodu bezpečnosti a určité rezervy při vzletu a přistání.
Pro modeláře:
Modeláři s modely na ploše Příbor jsou povinni telefonicky kontaktovat před letem věž Mošnov o svém úmyslu. Ti budou chtít čas do kdy budete létat, nebo se domluvíte, že po ukončení čínnosti jim dáte větět.
Díky tomuto telefonátu věž oznámí každému letounu,vrtulníku záchranné služby, balonu, či rogalu, letícímu přes tuto oblast, že mají počítat s provozem modelů kolem této plochy. Pro Vás známý i neznámý přilétavající provoz, letadlo, které přeletí nad letištěm a začne mávat křídly, je to znamení, že chce přistávat. Prosím pokuste se vklidu o přistání a zaparkování někde na kraji plochy. Nemusíte pro model chodit, pokud vyloženě není uprostřed plochy a uznáte, že je viditělně na kraji a neohrozí přistávajícího. Pokud je jasné, že se hned s modelem nepodaří přistát, vyčkávejte zatáčkami v kruhu severně nebo jižně od plochy dokud nebude letadlo úspěšně na zemi. I tak dbejte opatrnosti a předvídejte/počítejte se všemi možnostmi- letadlo se může znova rozjet/opakovat atd.
Pokud letadlo stálé létá nad letištěm a mává, dává vám tímto čas na přistání a odklizení překážek z plochy.
Pro piloty ,,velkých letadel,,:
Letadlo v CTR Mošnov, nebo-li řizeném prostoru je povinno mít vysílačku. Před vzletem letadla z plochy Příbor, jsme povinni zavolat na věž telefonicky, potažmo vysílačkou, pokud půjde navázat spojení. Budou chtít znát vaši zamýšlející letovou činost, plán letu po trati atd.
Přílet na plochu Příbor, dle standartních postupů letu v CTR a schválení věže je následující. Letadlem proletět v bezpečné výšce (nad 100m AGL – nad letištěm), zamávat křídly- Tímto dávám najevo, svůj úmysl, že chci přistát.. Toto je domluvený způsob, aby o sobě vzájemně věděli lidé na zemi a ve vzduchu. Modeláři by měli postupně uvolnit plochu. Prosím dbejte i na bezpečí jejich modelů, né vždy se daří s modelem hned přistát. Proto jim dejte čas pokud je tam více modelů a kružte nad letištěm s občasným zamáváním křídly dokud nebude plocha čistá.
Dále vám můžou dát přednost a s modelem vyčkat ZATÁČKAMI v kruhu severně, nebo jižně od plochy – zde ovšem velice záleží na důvěře, danné situaci a pokud si nejste jisti, že je model patřičně ovládán, tak stále kružte a mávejte dokud úplně všichni s modely nepřistanou.
Tolik k provozu na letišti, pokud by byly nějaké otázky a připomínky, nebo novinky k provozu, neváhejte a napiště správci stránek.
Důležité kontakty:
FREQ. TWR MOŠNOV: 120,805
Číslo Mošnov věž: 596 693 420
Číslo majitele plochy: J.T. 733 552 864
Číslo předsedy klubu LMKNJ: L.Ž. 763 719 683

Stačí kliknout a otevře se mapa.