Lukáš: Během výroční schůze jsme řešili i problematiku toho, že se mnozí co chodí lítat na letiště nehlásí na Mošnov… Více mě však překvapilo, že mnozí byli překvapeni že se někde musí volat.. Tím tedy všechny prosím aby si přečetli TENTO článek a opravdu se na věž v Mošnově hlásili pokaždé co tam někdo přijede. Žádné takové že, „já mám malé letadlo“ musíme si uvědomit taky i to, že Výcvikové školy z Mošnova mají povolení na letišti v Příboře nacvičovat nouzové přistání v případě, že se na letišti nikdo nehlásil. V tom případě se klidně může stát že se nenahlásíte a budete lítat a překvapí vás letadlo.

Další problém když se nenahlásíme je takový ( ten nejčastější problém), že kolem Příbora je vyčkávací a obletový koridor Mošnova. Loni se již párkrát stalo, že kolem Příbora letělo ULL a věž o provozu na Příborském letišti nevěděla a ve stejné výšce se potkal model a ULL. Z tohodle hrozí největší problémy a když se nebudeme hlásit, a bude k takovýmto případům docházet tak nám může hrozit zákaz lítání, což asi nechceme. Hlídejme se prosím navzájem. Nespoléhejme na to, že tam někdo je, tak že se určitě hlásil, raději se zeptejte. Taky se mi párkrát stalo že jsem na to zapomněl.

Čislo na Věž v Mošnově 596 693 420 najdete jej také v článku, pravém sloupečku v kolonce letiště a také na letišti. Uložte si jej do telefonu a volejte. Za poskytnutí a sepsání článku poděkujme Davidovi Malouškovi.

Kategorie: Aktuality