Wisky:  Začátkem května se konala již tradiční modelářská výstava v Kopřivnici. Při mých minulých návštěvách této akce jsem si říkal, proč se zde prezentují v doprovodném programu modelářské kluby z „Tramtárie“ a místní ne. Zkusil jsem proto začátkem dubna napsat organizátorům, odpověď nedala na sebe dlouho čekat,“ mají zájem“. V pátek odpoledne 5. května jsme společnými silami zřídili výstavu našich strojů v salónku kulturního domu v Kopřivnici. Domluvili si služby a navečer se rozjeli domů.

Lehce pošmourné sobotní ráno dávalo tušit velký zájem diváků, ti se začali hrnout po deváté hodině. Ráno ještě stihl Mirek ve vedlejší místnosti nainstalovat simulátor tak si každý kdo chtěl, mohl vyzkoušet jaké je to řídit model letadla.    Od JETI jsme dostali zapůjčené technologické demonstrátory, kde jsme návštěvníkům mohli předvést vnitřnosti modelu a jeho ovládání v praxi.  Bylo velmi zajímavé sledovat zájem mnoha lidí o odlišné exponáty. Navštívilo nás i mnoho kitařů jak z řad návštěvníků tak i soutěžících a v rozhovorech spousta z nich na sebe práskla, že taky vlastní nějaký ten RC model. My jsme naopak chodili okukovat jejich soutěžní výstavu, sbírat rady a informace.  Ráno někteří z nás si stihli i zalítat se stíhačkou, v přízemí byly instalované simulátory stíhaček a virtuální letka Bielych Albatrosov. Na velkém plátně mohli diváci sledovat skupinové akrobatické vystoupení, jak je známe z leteckých dnů, nebo přímo z pohledu pilota v kokpitu.

V neděli bylo už o poznání méně návštěvníků, oficiální program končil pro veřejnost v 11. hodin, už před jedenáctou jsme začali pomalu balit a něco po poledni jsme opouštěli Kopřivnici.

Myslím, že jsme udělali něco pro zviditelnění jak našeho klubu, tak i leteckého modelářství. Hodně lidí se podivovalo, že zde existuje nějaký modelářský klub. Mirek nechal udělat pěkný banner s logem klubu a budu citovat dva pány v letech „ty vole to jsem netušil, že tady něco takového je“

Děkuji všem, kdo se zúčastnili, zapůjčili modely a pomohli DÍKY.

 Wisky

Kategorie: Aktuality