Werich:

Jako již po tři léta tak i letos poslední zářijový víkend proběhla Akce „PODZIMNÍ BAŠKA“,tedy setkání všech nadšenců a přátel RC modelů a to všeho druhu.
Místem konání je AUTOKEMP Baška,který nás již čtvrtým rokem vlídně hostí a dopřává nám full servis,jak v rámci ubytování a sociálního zařízení tak,a to hlavně,je nám nekonečným otevřeným prostorem pro naše RC řádění i společný přátelský odpočinek s debatami o nesmrtelnosti chrousta a to vše nad lahodným rezavě zlatým chmelovým mokem z místní hospůdky U Pláže,kde z výčepu teče neuvěřitelných více než dvacet značek tohoto tekutého chleba.
Celá akce začíná vždy v pátek,kdy se postupně v průběhu dne sjíždějí účastníci,aby záhy po „ubytování“ si dali Welcome drink s přáteli a jali se vybalovat a sestavovat modely a modýlky se kterými se přijeli „pochlubit“.

Pátek ubíhal ve velmi uvolněné a přátelské náladě,vyšperkovaný i tím,že počasí nám nadělilo vskutku babí léto.
Kemp se postupně plnil pacienty „RC viru“ v různém stupni závažnosti této,medicínou zatím opomíjené,choroby. Hladina přehrady se skvěla krásou všemožných RC plavidel od válečných lodí,jejichž paluby se ježili kanóny a velkorážními kulomety,přes malé i větší rychločluny,až po více jak dvoumetrové plachetnice,majestátně klouzající hladinou,hnány větrem v plachtoví. Nad tím se vzduchem proháněly hydroplány všech typů i konstrukcí. Pomyslnou třešinkou na vzdušném dortu byla,jako vždy,létající ježibaba na koštěti. Na pláži kolem přehrady a již zmíněné hospůdky se projížděly modely aut. Den plynul,začalo se smrákat a s nastalou tmou dorazili hosté jež to měli k nám na sever trochu z ruky.

Večer dál plynul v družné zábavě u kytary a „zpěvu“ a s pokračujícími nočními hodinami pomalu odcházeli do hajan další a další znavení modeláři,až zůstalo jen nejotrlejší jádro,které nakonec taky vyhledalo teplo svých postelí.
Sobotní den začal společnou snídaní a nutno říci,že již v brzkých hodinách se nad hladinou objevila první letadla-některá žel bohu i nedobrovolně na hladině a tak došlo na osvěžující plaveckou vložku,velmi pozitivně kvitovanou přihlížejícími kolegy onoho plavce.
I v průběhu soboty se dále sjížděli noví účastníci akce-tradiční opozdilci. Zábava probíhala i nadále v poklidném tempu a modeláři předváděli své miláčky očím kolemjdoucích i zrakům jejich modelářských souvěrců.

Kolem druhé hodiny odpolední se dostavili i reportéři České Televize,aby s námi natočili krátkou reportáž o fenoménu RC modelů a modelaření vůbec. Naší členové poskytli objektivům kamer nejen své RC miláčky v akci,ale sami i poskytli vyčerpávající rozhovory.
Když se natáčení ukončilo,přišel na řadu oslavenecký raut,jelikož na termín akce vycházejí narozeniny některých členů klubu. Lahodně připravená hodovní tabule ukojila chuťové libido,věřím že všech přítomných. Zábava si pak individuálně pokračovala dle vkusu každého soudruha či soudružky.
Když opět začal soumrak padat na celou krajinu a zapadající slunce se romanticky zračilo na klidné hladině přehrady,byl čas na další již tradiční událost: „Svatováclavskou pouť“. Většina „úšťastníků“ se vydala potemělou obcí k místu kde stály pouťové atrakce. Ano,na dalších několik hodin jsme se vrátili do dětských let a užívali si atrakce jako jsou střelnice,autodrom,labutě,loď a jiné nástrahy poutě. Nevynechli jsme ani stánky s občerstvenám a horká medovina či Tatranský čaj přišly vhod. Nutno dodat,že jednotlivé atrakce jsme obsazovali hromadně a tak nepřekvapí,že většinou byla daná atrakce okupována jen námi.
Myslím,že je nadbytečné popisovat bujaré veselí,které nás jímalo…
Řádně vydováděni,jsme nastoupili cestu návratu do kempu,kde dále pokračovala noční zábava,ale již ne tak bujará.
V neděli po snídani se lidé postupně začali balit,loučit a odjíždět do svých domovů a to vše za stálého ujišťování ostatních,že se již těší na JARNÍ BAŠKU,které se se stoprocentní jistotou zúčastní.
Stručná rekapitulace Akce „PODZIMNÍ BAŠKA 2021“ se dá shrnou do krátkého vyjádření:
„KDO BYL VÍ A PŘIJEDE ZAS.,KDO NEBYL-JEHO CHYBA!!!“

 PéťaTomíček

Kategorie: Aktuality