Jako již tradičně proběhla i letos „AKCE PODZIMNÍ BAŠKA“ a to o víkendu 23.9. až 25.9.(v prostorech AUTOKEMPU Baška u F-M).
Nutno dodat, že jelikož mou chybou došlo k určitému „zmatení jazyků“ , tedy informačnímu šumu, kdy jsem pomýlil datumy konání a uvedl tak spoust lidí v omyl, tak byla účast na této akci značně nižší než bývá zvykem.
Nakonec, po zvládnutí všech peripetií, se akce za účasti skalních členů i nečlenů (jelikož se jedná o veřejně otevřenou záležitost) konala a to v počtu docela překvapivě nemalém.
V pátek se nám postupně začali sjíždět zájemci, nejprve to vypadalo docela tristně, ale potom se stavidla uvolnila a dorazilo takzvané „zdravé jádro“.
Již tradičně jsme se postupně scházeli v „Hospůdce na pláži“ pod bdělým a starostlivým dohledem pana majitele a barmana Romana a jeho milé paní. Sluníčko svítilo a tak bylo velice příjemně posrkávat jedno z mnoha piv, jež jsou zde na čepu (já preferoval Plzeň) a ochutnávat i vychutnávat exkluzivní rumy (!!! Pozor nejedná se o bohapustou ožíračku, ale skutečnou degustaci !!! ) a u toho prohánět po hladině přehrady RC plachetnice, vítr byl velice příznivý a tak lodě brázdily vodu jako divé, k velikému pobavení a zájmu náhodných okolojdoucích, ale i příslušníků Městské Policie, kteří si rádi nechali předvést RC auto i s přívěsným vozíkem na RC jachtu a její spouštění do vody…
Jakmile jsme se ustálili na počtu o kterém se dalo soudit, že už nikdo další v pátek nedorazí, tak jsme byli kamarádem Tomášem pozvaní na večeři.
Připravil pro nás vynikající segedínský gulášek s chlebíkem, sluníčko se pomalu ztratilo za obzorem a docela razantně se tím ochladilo a tak horký guláš přišel všem velice vhod, k němu si ještě každý samo sebou přinesl obligátní sklenici zlatavého chmelového moku dle chuti.
Další zábava tak pokračovala před chatkou a došlo i na zahřívání zevnitř, teplota klesala a tak kávový rumík , horké kafe i domácí zázvorovice se staraly o udržování našich tělesných teplot…
Celé toto sezení se „rozpustilo“, ale spíše přesunulo kolem 23. hodiny na vyhřátý apartmán, kde se pokračovalo v zábavě až do zhruba 1. Hodiny ranní a já pak až skoro do hodiny čtvrté.
V sobotu ráno, jsem na chvíli všechny opustil a odjel do Ostravy splnit svou občanskou povinnost a odvolit, po návratu jsem zjistil, že se okruh účastníku akce opět rozrostl o dalších pár milých lidiček.
Jelikož je již nepsanou tradicí (založil bratříček Kamil), že se v sobotu ráno vaří a tedy i snídají smažená vajíčka, bylo i teď tradici učiněno za dost a jelikož houby teď rostou skutečně všude a další z našich účastníků je skutečný mistr všech překvapení, tak cestou na akci nasbíral v lese košík hub a přivezl je sebou na improvizovaném vozíku za svým TRX4 „Tacticel“
Mohli jsme se tedy pustit do kuchtění houbové smaženice, ač se u vaření naskytly drobné problémy, tak výsledná mňamka stála za to a všichni jsme si na ni opravdu pošmákli, jen nutno dodat, že se ani tak nejednalo o snídani jako spíše dopolední svačinu, jelikož čas servírování se blížil jedenácté hodině.
Kdo se dostatečně nenajedl smaženice, dostal ještě zbytek „segedínu“.
Sluníčko nám opět ukázalo svou přívětivou tvář a tak jsme se začali věnovat dalším aktivitám, vytáhli jsme lodě, auta,letadla a šli jsme se bavit…
Chvíli jsme zkoušeli i hrát ruské kuželky, ale většině se do hry moc nechtělo, jelikož se kuželky na rozdíl od těch na Bowlingu nestavějí samy- možná proto se jmenují ruské…
Dá se tedy napsat, že probíhala určitá volná zábava, ale rozhodně všech společně a v naprosto super náladě.
Došlo i na tradiční vyjížďku RC aut „podél přehrady“, aby se pohledem na ně mohli pokochat i náhodní návštěvníci přehrady a taky proto, že chlubeníčko je prostě chlubeníčko- jako vždy jsme sklidili spoustu obdivů a museli odpovídat na různé otázky ohledně RC… Nejvyšší ohodnocení a údiv již tradičně vzbudila dámská osádka RC Jeepu 1:6 kamaráda Ivoše, kdo kdy naživo viděl, chápe, kdo ne, těžko vysvětlovat,…představte si Jeep Willys s airbagy.
Jelikož již tradičně je podzimní Baška spojena s mými narozeninami a jejich oslavou, nebylo tomu ani tentokráte jinak.
Den mile a zalit sluníčkem ubíhal v pohodovém rytmu a pomalu začínal být čas na poněkud pozdnější oběd, v rámci již výše zmíněných narozenin, bylo také již tradičně přivezeno masové korýtko.
Debužírovali jsme opět v „hospůdce u pláže“ a zapíjeli masové dobroty chelovým mokem. Když byla bříška plná, dostavila se únava a byl k všeobecné spokojenosti vyhlášen odpočinek až do hodiny 19. Kdy byl naplánován hromadný odchod na (taky již pro podzimní Bašku tradiční) pouťový mejdan.
Se sluníčkem odešlo i příjemné teplíčko a my se převlékli do většinou už zimních bund a vyrazili na kolotoče.
Pouťový mejdan jsme zahájili horkou medovinou, která rozehřála naše zimou prokřehlá těla a pak už začalo tradiční kolotočování, k němu jen jedna historka: Na nejluxusnější atrakci letošních kolotočů nazvanou „EXTRÉM“, jsem sice s ostatními odvážlivci šel a v domnění, že si to užiju jako loni, kdy jsme se toho s Davidem Malouškem nemohli nabažit, jsem se usadil v sedačce, leč obsluha vidící mou „atletickou vysportovanou postavu“ byla značně jiného názoru a já byl z oné atrakce vykázán (po této zkušenosti, jsem došel k závěru, že je nutno v tomto ohledu se sebou něco udělat-sebekritiky není nikdy dost!!!) Naprosto zdrcen touto dehonestující hanbou, jsem odešel na další rundu horké medoviny a potom zkusit štěstí na ostatních nebo jiných atrakcích, jinde už problém nebyl a tak jsem navštívil ještě střelnici, kde jsem snad poprvé co pamatuji, netrefil dokonce dvě rány, ale nakonec jsem růže pro naše děvčata úspěšně vystřelil.
Ač jsme se průběžně zahřívali horkou dolskou medovinou, tak zima byla více a více lezavá a tak jsme se po 22. Hodině vypravili zpět do kempu, na většinu z nás dopadla únava po celodenních aktivitách a také sychravo zářijové noci nebylo úplným příznivcem vysedávání na lavičkách, někteří se tedy odebrali rovnou do hajan, jiní si šli dát „šláftruňk“ do vyhřátého třípokojového karavanu pana Víti a další pak skutečně statečně ještě nějakou dobu čelili chladu před chatkami.
Neděle nás přivítala deštěm a tak vše vypadalo na to, že se rychle pobalíme a rozprchneme domů, ale kolem desáté hodiny se obloha vyjasnila, přestalo pršet a sluníčko začalo znovu příjemně hřát. Nakonec jsme vše zakončili společným obědem v restauraci Bašťanka, kde skutečně skvěle vaří a každý si vybere na co má chuť. Po výborném obědě jsme se rozloučili a oficiálně ukončili „AKCI PODZIMNÍ BAŠKA 2022“.
jelikož však z rozhodnutí Povodí Odry, se Baška bude letos vypouštět, aby bylo možno vybagrovat a prohloubit dno a zbavit ho naplavenin a také údajně opravit hráz a celá tato operace by měla trvat dva roky, jsou další akce Baška ohroženy na svém konání.
Závěrem chci velice poděkovat všem zúčastněným a zejména pak oběma Tomášům za jejich nemalý vklad do úspěchu celé akce i se ještě jednou a znovu omluvit za zmatky s termíny, které jsem způsobil a připravil tak mnohé o možnost se akce zúčastnit.
Bude-li se i příští rok akce Baška, ať jarní či podzimní konat, určitě Vás o tom budeme zde na stránkách našeho LMKNJ informovat a budeme rádi, když se k nám připojíte.
S pozdravem všem RC nadšencům, přeje krásný den váš Werich…
P.S. A zde jsou fotečky z akce…https://eu.zonerama.com/fotimtedyjsem/Album/8943791

Kategorie: Aktuality