David: V sobotu odpoledne vyrážíme s Patrikem opět na cestu směr Praha, znovu s přenocováním v dojezdové vzdálenosti.

Ráno ve tři čtvrtě na sedm jsme před budovou, je tu již několik dalších soutěžících, ale pořadatelé zatím ne. Postupně přijíždějí další účastníci, ale kde jsou pořadatelé? Po sedmé přijíždí dodávka, z ní vystupuje Venca Janko se slovy „vy na někoho čekáte?“Následuje předstartovní rutina, nějak ale zdivočelá, dvě fronty na lítání, neposuneš model jsi v pytli atd. prostě Praha. Tréninkové lety trochu narušuje instalace bannerů sponzorů, v letovém prostoru se neustále někdo motá. Organizátorů je málo tak vypomáhám s registrací a vydáváním startovních čísel.

 V kategorii začátečníků RCEA se zde objevilo několik nových tváří. Zmínil bych bratry Berky, kteří oba žijí v zahraničí a každý jel přibližně 800 km na soutěž, společně jsme si vyměnili informace o létání a technologiích nejen u nás, ale i v Německu a Švýcarsku.

Pauzy mezi jednotlivými koly byly zpestřeny lety minimaket Roberta Pajase, poháněných gumovým svazkem. V průběhu dopoledne se objevila reportérka ČT s doprovodem, začali chystat svou techniku a připravovat přímý vstup do programu. Reportérka několikrát procházela body programu, nacvičovala si komentář, kameraman s osvětlovačem šibovali Toma Ciniburka sem a tam, blíž a dál, docela groteska. A pak jsem bohužel viděl zpětně tu snahu, uf uf….

Po dolétání přesnoleteckých kategorií se letěly pylony a air race, které jsem prošvihl nabíráním informací. S bodovačem panem Václavem Řípou, mimo jiné i trenérem kategorie RCA a kluky z Holešova jsme probírali jednotlivé obraty, chyby v nich, jak je zaletět a zkrátka co a jak, super hodinka nabitá důležitými informacemi.

Po páté bylo dolétáno a následovalo vyhlášení výsledků, záměrně nepoužiju slovo slavnostní, protože toto bylo vše možné, jen ne slavnostní a důstojné. Ceremoniál proběhl ve stylu obsluhy bufetu IV. cenové kategorie, jó a že je to MČR tak vám k tomu dám medaili. Fotografové museli počkat až nějaký uklízeč vymete bordel z pod radiátoru za stupni vítězů.  Co se týče stránky obsahové, jistě by se předešlo mnoha spekulacím a silným slovům, kdyby byly pravidla jasně stanovena již při předletové rozpravě.

Wisky

Kategorie: Aktuality